KOWAX Valašská rally ValMez


KOWAX Valašská rally ValMez proběhne netradičně v neděli. To je jedna ze zásadních zpráv z tábora organizačního týmu tradičního valašského závodu. Ten letos proběhne ve dnech 5. – 7. dubna 2024. Soutěž bude zařazena do seriálů FIA CEZ rally a Historic rally, Autoklub Rallysprint Série (Poháru 2+) a RSS v rally historických automobilů.

„Valašku letos připravujeme jako jednodenní sprintrally, přesto je soutěž nadále součástí středoevropských struktur CEZ rally a Historic rally,“ naznačuje bývalý ředitel rally a aktuální předseda organizačního týmu KOWAX Valašské rally ValMez Jaromír Tomaštík a dodává: „Nedělní termín závodu jde na můj vrub. V době, kdy jsme se dozvěděli, že nás Autoklub vyřadil z kalendáře ERT, byly již přípravy v plném proudu. Proto jsme se po poradě rozhodli využít již vydaná povolení na původně dvoudenní podnik a závod odjedeme netradičně. Přesto už nyní mám ohlasy, že to v dnešní složité ekonomické době nemusí být špatný formát.

 

Vyjádření našeho jezdce:

„Na Valašku jsem se opravdu těšil. Byl to první závod sezóny a po nekonečně dlouhé zimní pauze jsem konečně sedl za volant Opel Adam Cupu. Bohužel závod nevyšel podle představ a kvůli havárii ve 4 rychlostní zkoušce pro nás závod skončil dřív. Naštěstí se mně, spolujezdcovi ani divákům nic nestalo. Aktuálně děláme všechno pro to, abychom dali auto dohromady a stihli tak Rallysprint Kopná. Z havárie si nic nepamatuji, neexistuje ani žádný videozáznam, která by ukázal, co přesně se stalo. Myslíme se, že jsem si špatně najel na mostek, na kterém jsme poskočili a dopadli jsme pravými koly mimo cestu. Tuto chybu jsem se snažil napravit a ztrhl jsem volant doleva. Následovala delší pravotočivá zatáčka a já jsem byl mimo ideální stopu a nejspíš jsem byl i moc rychlý.  Kvůli tomu nás následující zatáčka vynesla a skonšili jsme na boku auta v potoce. Naštěstí byli poblíž fanoušci, kteří nám pomohli vylézt z auta a ujistili se, že jsme v pořádku. Tímto jim moc děkujeme.

Byla to velmi cenná zkušenost, ze které jsem se poučil. Do příštího závodu půjdu s respektem a budu se snažit jet tak, abych si to hlavně užil a překonal menší blok, který jsem si odnesl z nehody. Po pár závodech se snad dostanu zpátky do tempa a budeme dál pokračovat v sezóně.“ Martin Migdal.

Fotogalerie

Videogalerie

Komentáře