Rally Vsetín


K poslednímu podniku Autoklub Rallysprint série XIX. RENTOR - PARTR Rally Vsetín se registrovala stovka posádek. Vedle soudobého pole bylo k vidění 21 posádek s historickými automobily. Soutěž proběhla o víkendu 13. – 14. října 2023.

 

Startovní číslo 1 bude vést na dveřích své Škody Fabia RS Rally2 britský jezdec Gus Greensmith. Bývalý tovární jezdec M-Sportu pojímá start na Rally Vsetín jako přípravu na Central European Rally. A to samé platí i pro obhájce loňského prvenství tandem Adam Březík – Ondřej Krajča. Dá se očekávat, že právě tato dvojice si to rozdá i celkové prvenství. Pro Greensmitha budou hovořit světové zkušenosti, pro Březíka zase větší znalost specifických valašských tratí. Třetím do „světové party“, který bere start jako přípravu na CER, je navrátilec Štěpán Vojtěch (st. č. 11).

 

Jaké jsou pocity našeho jezdce po Rally Vsetín:

„Vsetín byl doposud nejnáročnější závod, který jsme jeli. Nepředvídatelné zatáčky střídaly rychlé a zrádné sekce. Se svým výkonem jsem ale spokojený, šel vidět obrovský posun oproti předešlým závodům. V autě už jsem si přišel jistější než na dřívějších závodech, díky tomu jsem si mohl dovolit víc přitlačit. Postupně jsem hledal limity auta, až jsem je nakonec i párkrát překročil, to mě stálo pár cenných sekund, takže jsme se propadli o pár příček a skončili jsme 12. ve třídě a 45. celkově. Pořád si ale myslím, že to je velmi slušný výsledek. Vše hlavně proběhlo bez větších problému a úspěšně jsme projeli cílovou rampou.“  Martin Migdal

 

Startovní listina : ZDE

Výsledková listina: ZDE

Fotogalerie

Videogalerie

Komentáře